Xiaomi ulkorengas 8,5×2″ (50-154)
14,90 € 19,90 €
Alkuperäistä vastaava ulkorengas.
Varasto loppu Toimitusaika-arvio: ei vahvistettu
Haluatko sähköpostin kun tätä tuotetta on taas varastossa?
Esittely
Katso myös sama koko vahvistettuna: Xiaomi ulkorengas vahvistettu 8,5×2″ (50-154)
Alkuperäistä vastaava laadukas ulkorengas nylon-vahvikkeilla. Ulkorengas kannattaa vaihtaa sisärenkaan vaihdon yhteydessä, jos vanhasta on sisäpuolelta kuluneet vahvikkeet esiin liian alhaisen rengaspaineen takia. Jos uusit ulkorenkaan kulutuspinnan kuluneisuuden takia, niin sisärengas kannattaa vaihtaa samalla kertaa. Maksimi rengaspaine 3,4 bar (50 psi).
Sopii Xiaomi Mi Electric Scooter 1S, PRO 2, M365, M365 PRO ja Essential -sähköpotkulautoihin. Sopii myös mm. Denver SCO-85350, Zeeclo Comet ja Ducati sähköpotkulautoihin, joissa renkaan koko on 8 1/2 × 2″ ja vanteen leveys 30-50 mm ja halkaisija 152-154 mm.
Jos renkaan valitseminen on vaikeaa, kannattaa lukea tietopakettimme, jossa yleisten valitsemisvinkkien lisäksi löydät vertailua eri tuotevalikoimamme renkaista.
Tekniset tiedot
- Ulkohalkaisija: 8,5″
- Sisähalkaisija: 154 mm
- Leveys: 2″ / 50 mm
Asiakkaiden arvostelut
Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.
Muut katsoivat myös näitä tuotteita
-
Xiaomi sisärengas 8,5×2″ (50-156)
12,90 €Laadukas alkuperäistä vastaava sisärengas.
-
Xiaomi täyskumirengas
29,90 € Heti varastostaHuoletonta ajoa puhkeamattomilla renkailla.
-
Sisärengas 8,5×2″ (50-156) käyrällä venttiilillä
12,90 € Heti varastostaSopii useimpiin 8,5″ renkailla varustettuihin lautoihin.
-
Xiaomi ulkorengas vahvistettu 8,5×2″ (50-154)
22,90 €Alkuperäistä kestävämpi ulkorengas.

Xiaomi ulkorengas 8,5×2″ (50-154)
14,90 € 19,90 € Lue Lisää
Tomi H. –
Ok
Janne –
Alkuperäistä vastaava. Edullinen
Andrey K. –
laadukas tuote
Nimetön –
Sopii hyvin!
Anssi –
Ostin varalle.
Petri –
Hyvä vakio rengas
Jarkko –
Ostin nämä renkaat tehdäkseni Xiaomi M365 Pro -mallin eturenkaaseen Tubeless-modifikaation. Liimasin modifioidun TR413 -venttiilin venttiiliaukkoon tiiviisti ja asensin uuden kumin vanteelle. Rengas tiivistyi erittäin nopeasti kompressorilla täytettynä. Nyt ajoa on takana jo parisen viikkoa, eikä ongelmia ole esiintynyt. Itse rengas on hivenen halvahkon oloinen, eikä näkyvillä ole alkuperäisestä renkaasta tuttua tukirakennetta. Se myös haisee aika voimakkaasti. Nämä eivät kuitenkaan toistaiseksi ole haitanneet (haju vai asennuksen aikana). Pidin kuitenkin hintaa renkaalle hyvänä.
Samu S. –
Ok
Mika S. –
Kiitos!
Satu –
Toimii
Jorma L. –
Sain ulkorenkaan kunnialla kaikalleen pienellä tuskalla.
Ville –
Tuntuu parempilaatuiselta kuin alkuperäinen.