Täyskumirengas 8×2,125″ (200×50) – Ninebot ES yms.

17,90 

  • Renkaan halkaisija: 200 mm / 8"
  • Renkaan leveys: 50 mm / 2"
  • Vanteen halkaisija: 150 mm / 5,9"
  • Vanteen leveys: 43 mm

Turun myymälässä, toimitus: 1-3 pv tai nouto

Lisää tilaukseen

  • Rengasrauta 28 cm

    Varasto loppu

  • Ninebot ES etuhaarukan suojamuovin ruuvien peitelevy

  • Xiaomi ja Ninebot moottorin kiinnitysmutterit

Toimitus: 5,90 

Esittely

Huom. Kuvasta poiketen hunajakenno-mallia, jossa reiät kyljessä. Leveä rengas, joka tulee hyvin lähelle lokasuojan reunaa

Laadukas ja kestävä täyskumirengas Ninebot ES-sarjan potkulautoihin. Alkuperäistä vastaava

Erittäin jämäkkää tekoa. Täyttä kumia oleva rengas kestää hyvin kulutusta.

  • Maserati
  • Segway-Ninebot ES1
  • Segway-Ninebot ES2
  • Segway-Ninebot ES3
  • Segway-Ninebot ES4

Ajomukavuus

Pito

Kestävyys

Rullaavuus

Sopivan täyskumirenkaan valinta

Täyskumirenkaissa tulee rengasmerkinnän lisäksi huomioida vanteen sisäleveys. Vanteen sisäleveyden tulee vastata 1-2 mm tarkkuudella renkaan tiedoissa ilmoitettua, jotta rengas sopii vanteelle. Suosittelemme mittaamaan vanteen sisäleveyden, jos lautaasi ei ole listattuna tuotetiedoissa.

Lisää tietoa renkaiden merkintätavoista ja mittaamisesta mitoista ja sopivan renkaan ostamisesta löydät puhkeamattomat täyskumirenkaat -osaston yläreunasta.

Asennus

Uutena renkaan sisähalkaisija on pienempi kuin vanteen ulkohalkaisija, jotta rengas kiristyy riittävästi vannetta vasten ja ei pyöri tyhjää esim. jarrutuksissa. Asennuksen helpottamiseksi rengasta kannattaa lämmittää kuumalla vedellä, niin että se muuttuu hieman joustavammaksi. Asennuksessa kannattaa käyttää apuna rengasrasvaa ja rengasrautoja. Vanne kannattaa kiinnittää tukevasti esim. viilapenkkiin asennuksen ajaksi. Jos kyseessä on eturenkaan vaihto, niin moottorin kansi kannattaa avata (5 kpl security torx) moottori halkaista ja asennuksen helpottamiseksi.

Kaikki saman kokoiset renkaat →

Huom: Täyskumirengas on tiukka vanteen uraan ja sen asentaminen vaatii hieman osaamista. Puhkeamattoman renkaan sisähalkaisija on asentamattomana n. sentistä muutamaan senttiin pienempi kuin vanteen halkaisija. Asentaessa rengas venyy vastaamaan vanteen halkaisijaa.

Puhkeamattomia renkaita ei suositella sähköpotkulautoihin joiden maksiminopeus on yli 25 km/h mikäli niillä ajetaan tätä lujempaa.

Tekniset tiedot

Mitat
  • Renkaan halkaisija: 200 mm / 8"
  • Vanteen halkaisija: 150 mm / 5,9"
  • Renkaan leveys: 50 mm / 2"
  • Vanteen leveys: 43 mm
  • Rengasmerkintä: 200x50

Täyskumirenkaissa tulee rengasmerkinnän lisäksi huomioida vanteen sisäleveys. Vanteen sisäleveyden tulee vastata 1-2 mm tarkkuudella renkaan tiedoissa ilmoitettua, jotta rengas sopii vanteelle. Suosittelemme mittaamaan vanteen sisäleveyden, jos lautaasi ei ole listattuna tuotetiedoissa.

Lisätiedot
  • Paino: 570 g
  • Kuvio: Street
  • Materiaali: Kumi

7 arviota tuotteelle Täyskumirengas 8×2,125″ (200×50) – Ninebot ES yms.

  1. 5

    Nimetön

    Oikea rengas

  2. 5

    aigar s.

    Hyvä kuntoinen

  3. 5

    Nimetön

    Rengas juuri sellainen kuin pitikin.

  4. 4

    Mika Nieminen

    Olipa todella tiukka kovakuminen rengas asennettavaksi mutta ajaa hyvin asiansa.

  5. 5

    Niko

    Uusi siisti rengas, luvatun mukainen.

  6. 4

    Kari

    Vaikuttaa alkuperäistä vastaavalta, mutta katsotaan !

  7. 4

    Aku

    Hyvä rengas, pikkusen jäykkä laittaa vanteelle.

Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.

Täyskumirengas 8×2,125" (50-152) - Ninebot ES yms.
Täyskumirengas 8×2,125″ (200×50) – Ninebot ES yms.
17,90 Lisää ostoskoriin